|   | 
 • Ampulde ürettiği balı Cumhurbaşkanına hediye etmek istiyor


   Ampulde ürettiği balı Cumhurbaşkanına hediye etmek istiyor
  18 yıldır bal üreticiliği yapan Arslan Candan, kızı Ayşe'nin isteği üzerine ampulün içinde 5 ay sonunda bal üretti. Candan, "Bu balı Cumhurbaşkanımız için ürettim, başka üretmeyeceğim. Bunu Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyorum" dedi.

  Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Hilmiye köyünde 18 yıldır bal üreticiliği yapan Arslan Candan, geçtiğimiz yıl cam kavanozların içinde bal üretimi gerçekleştirdi. Kızının isteği üzerine kullanılmayan ampulün içine de bal yaptıran Arslan Candan, "Geçtiğimiz yıl cam kavanozların içine bal yaptırmıştım. Kızım bunu görünce evde kullanılmayan bir ampul vardı. 'Baba bunun içine de bal yaptırabilir misin?' dedi ve ben de denedim. Geçtiğimiz yıl havalar soğuduğu için ampulün yarısına kadar bal yaptırabilmiştik. Bu yıl ise ampulün içine tamamen bal yaptırdım. Bu işlem yaklaşık 5 ay kadar sürdü" dedi. 
  Ampulün içindeki balı sadece köylülerin gördüğünü ve çok şaşırdığını söyleyen Arslan Candan, "Bu balı Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyoruz. Ama nasıl hediye edeceğimizi tam olarak bilmiyoruz.Sadece Sayın Cumhurbaşkanımız için ürettim, başka yapmayı da düşünmüyorum" diye konuştu. 
  17 yaşındaki Ayşe Candan ise, "Babam geçtiğimiz yıl cam kavanozların içine bal yaptırmıştı. Kullanılmayan bir ampule de bal yaptırıp yaptıramayacağını sordum. Babam denemek istedi ve başardı" dedi. Ayşe Candan, "Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı küçüklüğümden beri çok seviyorum. O nedenle böyle bir şey yaptırmak istedim. Bunu da eğer fırsatını bulabilirsek Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.