|   | 
 • ''Üreticimizin yaşadığı sorunları çözüyoruz''


  ''Üreticimizin yaşadığı sorunları çözüyoruz''
  Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış’ın geçtiğimiz günlerde kırmızı et üreticilerinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili yaptığı açıklamaya Et ve Süt Kurumundan sevindirici haber geldi . Başkan Bağlamış Et Süt Kurumunun büyükbaş hayvan fiyatlarında artışa gittiğini belirtti.

  Başkan Bağlamış, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu. “ Kayseri Ticaret Borsası olarak gerek medyada, gerekse kamuoyunda dile getirdiğimiz karkas et fiyatlarındaki artış bir  nebze olsun   üreticimizin yüzünü güldürmüştür dedi.  Başkan Bağlamış yapmış olduğumuz girişimler sonucunda üreticimizin sesine ve bizlere kulak verilmiştir dedi. Kırmızı et üreticilerimizin sıkıntılarını ilgili Kurumlara ve Bakanlığımıza sürekli iletiyoruz. Bu konuda yaşanan gelişme Kırmızı Et üreticilerimiz tarafından olumlu karşılanmıştır. Bizler Kayseri Ticaret Borsası olarak her zaman üreticimizin ve üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.   Kamu oyunda  gündeme getirdiğimiz konunun ardından Nihayet Et Süt Kurumu sesimizi duyarak karkas et fiyatlarında artışa gitmiştir. Biz sadece bu konuda değil üreticimizin her probleminde üreticinin yanında olup  sesi olacağız dedi.
  Başkan Bağlamış, şöyle devam etti.  Kırmızı et üreticilerimiz  emeklerinin karşılığını alamıyordu bizler geçtiğimiz günlerde gerek sosyal medyada, gerekse basında üreticinin sorununu sürekli dile getirerek yetkili makamlara sıkıntılarımızı iletmiştik, yaşanan sürecin ardından nihayet ESK konuya duyarsız kalmayarak sesimize kulak verdi. Borsamızın girişimleri sonucunda  Üreticimizin  2 yıldan beri eksiye doğru giden durumunu nihayet çözdük “İşletmeler sattığını yerine koyamıyor  ve zor şartlar altında  üretmeye devam ediyordu  ve ürettiğinin karşılığını alamıyordu. Bizlerde Kayseri Ticaret Borsası olarak
  Tarım ve Orman Bakanlığı'na besicilerin sorunlarını ve çözüm önerilerinin yer aldığı raporları sürekli iletiyorduk. Yaptığımız çalışmalar sonucunda nihayet sesimiz duyuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz, umarız bundan sonra yaşanan gelişmelerle birlikte et üreticimizin bir nebze yolsun yüzü gülecek. Bizde üreticimizin daha çok üretmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.

   
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.