|   | 
 • Sabahattin Sürmen

  Arslanlar Sahada…

  Geçtiğimiz sezonu 44 puan ile 9. sırada tamamlayan Kayseri’nin Arslanları sahaya indi.

  Kocaman bir sezonu geride bıraktık. Yeni yeni transferler yaptık. Smudica’yı gönderdik. Bu sezona “sağlam” girelim diye Ertuğrul Sağlam’ı getirdik…. Ve sahaya indik.

  Sağlam Hoca ile  topbaşı yapacak olan Arslanlar 9 Temmuz tarihine kadar Kayseri’de çalışacak. Sonrasında ise yüksek irtifa kamp merkezlerinden olan Erzurum’da iki hazırlık maçı gerçekleştirecek. Erzurum’dan da Hollanda’ya 18 Temmuz tarihinde geçecek. 10 gün Hollanda’da gerçekleşecek olan çalışmalar kapsamında 4 hazırlık maçı da Hollanda’da gerçekleşecek.

  Yeni sezon hazırlıkları bu şekilde sürüyor. Kayserispor top başı yaptı.

  3 transferimiz var. Şehri ile bütünleşmiş bir takımımız var.

  Vira bismillah dedik.

  Hazır güzel bir çıkış ivmesi yakalamışken en büyük eksiklik olarak gördüğümüz altyapıdaki eksikliğimiz bir an önce giderilmeli…

  Haydi, bana altyapıdan Türk futboluna kazandırdığımız isimleri bir sayın bakalım son 5 yıl içerisinde… Bulabildiniz mi ? Yok. Son 10 yıl içerisinde… Bulabildiniz mi ? Yok.

  Biraz daha genişletelim. Son 15 yıl içerisinde? Yavaş yavaş Mehmet Topuz sesleri duyuyor gibiyim….

  Peki nerede bizim Seyit Cemlerimiz, Ferhatlarımız, Gökhanlarımız? Daha da eskilere gitmeye gerek var mı bilmiyorum. Ama avuç avuç para akıtarak diğer illerden hatta ülkelerden getirdiğimiz transfer ettiğimiz futbolcular..?

  Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kayserispor Hollanda’ya kampa gidiyor. Orada bakmak gerek Portakallar bu işi nasıl yapıyor.

  Dünya kupasından erkenden elense de Panzerler bu işi nasıl döndürüyor…

  Mahalle aralarından kocaman kocaman tesislere taşınan, dizkapağının hizasında topu sürmeye çalışan 7 hatta 6 yaşındaki çocuklarda nasıl yetenek aranıyor, bir bakmak gerek…

  Biz ise üretmeden tüketmeye alıştırılan bir toplum olarak bu konuda tüm hızla çalışmaya devam ediyoruz.

  Ama yok, maalesef yok.

  Bu yıl da Kayserispor kadrosuna altyapıdan çıkabildiğimiz bir sporcumuz yok.

  Olmadı, olmuyor… Ama olmayacak anlamına gelmez, gelmemeli…

  Artık bu işi toparlamamız gerek. Altyapıya gereken önemi bir an önce vermeliyiz.

  Topbaşı yapan Arslanlarımıza başarılar dileyerek altyapıya dikkat diyoruz….

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.