|   | 
 • Bozulmuş, kokuşmuş ve küflenmiş! Tam 10 ton


  Bozulmuş, kokuşmuş ve küflenmiş! Tam 10 ton
  Kayseri'de sağlıksız koşullarda üretilen ve iade edilmesi gereken peynirlerin kullanılarak peynir yapıldığı ihbarı üzerine Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde 10 ton peynir tespit edilerek imha edildi.

  Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Açıklaması:

  İl Müdürlüğümüze Alo Gıda 174 şikâyet hattı vasıtasıyla sağlıksız koşullarda ve iade peynirlerin kullanılarak peynir yapıldığı şeklindeki şikâyet gelmiştir. Bu şikâyeti değerlendiren Kocasinan İlçe Müdürlüğümüz Resmi Kontrol Görevlileri tarafından Alsancak Mahallesi Toptancılar Sitesi 6203 sokakta bulunan işletmenin kilitli olmasından dolayı gerekli izinler alındıktan sonra polis nezaretinde çilingir tarafından kapılar açtırılmıştır. İçeride yapılan kontrollerde binanın ikinci, üçüncü ve dördüncü katlarında insan tüketimi için uygun olmayan bozulmuş, kokuşmuş ve küflenmiş yaklaşık 10 ton peynir tespit edilmiş olup bu ürünler gıda denetçilerimizin nezaretinde belediye çöp arabasına atılarak imha edilmiştir.

  Halkımızın sağlığıyla oynayan insan tüketimi için uygun olmayan iade ürünleri toplayarak yeniden işleyip peynir haline getiren bu işyerlerine yönelik denetimlerimiz devam edecektir. Aynı zamanda tulum peyniri adı altında bitkisel yağ kullanarak üretilen ve halkımızı aldatmaya yönelik ürünleri piyasaya süren işletmelerin tespit edilmesi için bu ürünlerden numune alma işlemeleri devam etmektedir. Analiz sonuçlarına göre taklit ve tağşiş yaptığı tespit edilen işyerleri Bakanlığımızca kamuoyuna duyurulmaktadır.
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.