|   | 
 • Burnuyla ikinci kitabını yazıyor


  Burnuyla ikinci kitabını yazıyor
  Aydın'da 'serebral palsi' hastalığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Erol, engelli bir arkadaşının hayatını anlatan hikaye kitabını burnuyla kullandığı bilgisayarla yazmaya başladı.

  Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan, "serebral palsi" hastalığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Erol, ikinci kitabını bütün engellere rağmen iki yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyor. 

  Rahatsızlığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Erol, 2009 yılında burnuyla kullandığı bilgisayarda yazmaya başladığı ve "Herkes beni engelli sanıyo" ismini verdiği kitabı 7 yılda bitirdi. İlk kitabının çıraklık döneminin eseri olduğunu belirten Mustafa Erol, kalfalık döneminde hikaye yazdığını ve ustalık döneminde ise roman yazacağını söyledi. 

  İlkokul, ortaokul ile liseyi dışarıdan bitiren, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde 2 yıllık halkla ilişkiler ve 4 yıllık işletme bölümlerini tamamladıktan sonra Adnan Menderes Üniversitesi Edebiyat Bölümünde yüksek lisans yapmaya başlayan Mustafa Erol, engelli bir arkadaşının yaşamış oldukları zorlukları yazıyor. 

  Doğumda oksijensiz kalması nedeniyle "serebral palsi" hastası olarak dünyaya gelen ve bugün 34 yaşında olan Mustafa Erol’u televizyon ekranlarında gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa’nın ailesini telefonla arayıp kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Erol’a akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Akülü tekerlekli sandalye ile özgürce sokaklarda dolaşan Mustafa Erol, kitap kurdu. Yaklaşık 500 kitap okuyan Mustafa Erol, okuyacak kitap bulmakta zorluk yaşıyor. Azmiyle herkese örnek olan Mustafa Erol, klavyenin üzerine sürekli eğilerek burnuyla yazı yazmaya çalışıyor. 

  “Oğulum Azmiyle Engellleri Aştı” 
  Oğlunun vaktinin çoğunu kitap okuyarak geçirdiğini belirten Anne Hatice Erol, “Doktorlar yüzde doksan ölü doğacak dedikleri oğlumuz Mustafa, azmiyle bütün engelleri aşarak kitap yazdı. Şimdi ikinci kitabını yazmaya başladı. Engelli bir çocuğun hayat hikayesini yazan oğlum Mustafa, azmi sayesinde buralara geldi. Bir şeyi yapacağım, başaracağım dedi mi onu mutlaka yapar. Oğlumla gurur duyuyoruz” dedi. 

  “Tekerlekli Sandalye İle Özgürçe Dolaşabiliyor” 
  Mustafa’nın ellerini ve kollarını rahatsızlığı nedeniyle kullanamadığını dile getiren baba Mehmet Emin Erol, oğlunun hayata hiçbir zaman negatif bakmadığını söyledi. Hayata her zaman pozitif bakan oğluyla gurur duyan baba Mehmet Emin Erol, “Hayata pozitif bakması sayesinde hayata da hiç küsmedi. Normal insanın başaramayacağı şeyleri başardı. İki tane üniversite bitirdi. Şu anda Adnan Menderes Üniversitesi’nde yüksek lisan yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanım oğluma tekerlekli akülü araba gönderdi. Çok mutlu oldu onun sayesinde, akülü araba sayesinde özgürce gezebiliyor. Tekerlekli sandalye ile istediği gibi dolaşan oğlum kendini dana özgür hissediyor. Özgürlük bambaşka şeymiş diyor. Çok mutlu” dedi.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.