|   | 
 • Büyüksimitçi büyüme rakamlarını değerlendirdi


  Büyüksimitçi büyüme rakamlarını değerlendirdi
  Türkiye ekonomisinin 2017 yılında yüzde 7,4 oranında büyümesini değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, söz konusu rakamlarda sanayi sektörünün katkısının önemli olduğunu söyledi.

  Yıllık yüzde 7,4 büyüme rakamı ile Türkiye'nin G20 ekonomileri içinde birinci sırada yer aldığını belirten Başkan Büyüksimitci, büyümede katma değeri yüzde 9,2 artan sanayinin lider rolünün sürdüğünü görmenin, ülkemizin geleceği açısından son derece umut verici olduğunu söyledi. 

  Bu büyümenin kalıcı ve sürdürülebilir olmasının son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Büyüksimitci, “Aslında bu güçlü büyüme rakamları, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte devletimizle iş dünyamızın birlikte ortaya koyduğu performansında bir sonucudur. Devletimizin üretim, ihracat ve yatırıma verdiği destekler, önümüzdeki süreçte büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır. Sanayi öncülüğünde yüksek büyümeyi sürdürülebilir kılacak adımların atılmaya devam edilmesi halinde, Türkiye'nin ufkunun açık olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu. 

  2017 yılı büyüme rakamlarının iş camiasına umut ve moral verirken, kriz söylentisi yayanlarında beklentilerini boşa çıkardığını belirten Başkan Büyüksimitci, aynı zamanda bu büyümenin Türkiye ekonomisinin güçlü ve istikrarlı yapısını görmezden gelerek kredi notunu düşüren uluslararası kuruluşlara da önemli bir cevap olduğunu sözlerine ekledi. 
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.