|   | 
 • Erzincan'da MHP'li Bekir Aksun kazandı


  Erzincan'da MHP'li Bekir Aksun kazandı
  Erzincan’da seçimleri kesin olmayan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan adayı Bekir Aksun kazandı.

  162 bin 190 seçmen için 984 sandıktan 9’unun seyyar, 1 tanesinin cezaevinde kurulduğu Erzincan’da sandıkların büyük kısmı açıldı. Sandıkların yüzde 90'ının açılması ile kentte MHP seçmeni sokaklara çıkarak sevinç gösterilerinde bulundu. Resmi olmayan sonuçlara göre Erzincan Belediye Başkanlığında MHP adayı Bekir Aksun yüzde 42.27, AK Partili Cemalettin Başsoy yüzde 32 .71, CHP'li İsmail Taş yüzde 23.15 oy aldı. Resmi olmayan bu sonuçlara göre MHP'nin Belediye Başkan adayı Bekir Aksun yeni başkan seçildi. 
  İlçelerde ise 3 ilçede MHP kazanırken, 4 ilçede AK Parti kazandı. Kemah, Kemaliye ve Otlukbeli'de MHP, Çayırlı, İliç, Refahiye ve Üzümlü'de ise AK Parti kazandı.   Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.