|   | 
 • FETÖ' den 4 kişiye hapis cezası, 1 iş adamına beraat


  FETÖ' den 4 kişiye hapis cezası, 1 iş adamına beraat
  Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan 55 yaşındaki iş adamı Ahmet K., mahkemece beraat etti.

  Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde aralarında ünlü iş adamlarının olduğu 71 sanıklı büyük FETÖ davasında yargılanan Ahmet K.’nin mahkemenin büyük dosyadan tefrik ettiği dosyada tek başına yargılanmasına devam edildi. 

  2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık Ahmet K.(55) ile avukatları hazır bulundu. 

  “İĞRENÇ ÖRGÜTLE ANILMAKTAN ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE UTANÇ DUYUYORUM” 

  Karar verileceği uyarısı ile son sözü sorulan Ahmet K., “Bu yapının içinde olmadım, Meclis bombalandı, çok sayıda şehit oldu, benim komşum da şehit oldu. İğrenç örgütle anılmaktan çok ciddi şekilde utanç duyuyorum. Şuanda ekonomik bir savaş var, ülke ekonomisine katkıda bulunmak istiyorum, bu nedenle beraatımı talep ediyorum” diye konuştu. 

  Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık Ahmet K.’nin beraatına karar verdi. 

  İtirafçı sanıklara hapis cezası 

  Aynı mahkemede farklı dosyada yargılanan ve etkin pişmanlıkta bulunan tutuksuz sanık ihraç öğretmen Mehmet K. da “Kayseri yapılanması ile ilgili bildiğim her şeyi ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Devletimin, milletimin yanında yer aldım. Adli konularda destek olmaya devam edeceğim. Emniyet’te çoğu kişiyi teşhis ettim. Muş, Amasya ve Kırşehir’de de görev yaptım, oradakileri de istenilirse teşhis ederim” dedi. Mahkeme heyeti sanığa etkin pişmanlık hükümlerince 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezası verdi. Başka dosyada itirafçı olan tutuksuz sanık Ahmet D. da mahkemece 5 yıl 10 hapse mahkum edildi. Tek dosyada yargılanan tutuksuz sanık Ahmet Y. ise 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. 

  Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan sanık Metin K. ise mahkemece ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Sanığın tutuklu kaldığı süre ve Yargıtay süreci göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. 
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.