|   | 
 • FETÖ'den 8 sanığa ceza, 3 sanığa beraat


  FETÖ'den 8 sanığa ceza, 3 sanığa beraat
  Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 8 sanığa 3 yıl ila 8 yıl arasında hapis cezaları verildi. 2 sanık hükümle birlikte tutuklanırken, 3 tutuksuz sanık ise beraat etti.

  Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı dosyalarda görülen davalarda tutuklu ve tutuksuz sanıklar hazır bulundu. 
  Sanıklar üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını talep ettiler. 
  SANIKLARA CEZA YAĞDI 
  Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanıklar Talip A. ile Murat S.’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ayrı ayrı 8 yıl 9 ay hapis cezası vererek tutuklanmalarına karar verdi. Ayrıca tutuklu sanık Serkan Y.’a 8 yıl 9 ay hapis, Mehmet A.K.’a 7 yıl 6 ay hapis, tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanık Özkan K.’ye 7 yıl 6 ay hapis, yurt dışı yasağı, tutuksuz sanıklar Hürü Ş. ve Pelin Ş.’a ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis, yurt dışı yasağı veren mahkeme, tutuksuz sanık Fatma Ö.’ı etkin pişmanlık hükümlerince 3 yıl 9 ay hapis cezası ile cezalandırdı. 
  3 SANIK BERAAT ETTİ 
  Mahkeme ayrıca tutuksuz sanıklar Önder I., Ayşe A. ve Nimet Ş.’ın delil yetersizliğinden ceza verilmesine yer olmadığına karar vererek, beraatlarına hükmetti. 
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.