|   | 
 • Gazze'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı


  Gazze'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı
  Kayseri Hunat Camisi'nde, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

  Kayseri Hunat Camisi'nde, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

  Emekli din dersi öğretmeni Kasım Okut, Gazze'de hayatını kaybeden Filistinliler için cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namaz kıldırıp, dua etti. Okut, namaz sonrası yaptığı konuşmada, İsrail'in 8 gün süren saldırısı sonucu çoğu çocuk ve kadın 200'e yakın Filistinli'nin hayatını kaybettiğini belirterek, "İsrail, Filistin halkına karşı saldırılarını her geçen gün artırarak devam ettirmektedir. Tüm İslam alemi, İsrail'e karşı birlik ve baraberlik içerisinde olmalıdır. Filistinli çocukları öldürenlerin çocukları yetim kalsın. Onlar akıttıkları kanda boğulsunlar. Dualarımız hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimiz için sen kabul eyle yarabbi" dedi.

  Hunat Camisi'ndeki gıyabi cenaze namazına katılanlar, daha sonra sessizce dağıldı.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.