|   | 
 • İncesu’da Gergedan Böceği Bulundu


  İncesu’da Gergedan Böceği Bulundu

  Dünyanın en güçlü hayvanı olarak kabul edilen ve nadir bulunan bir cins olan Gergedan Böceği Kayseri’nin İncesu ilçesinde görüldü.

  Restoran işletmeciliği yapan Murat Sütçü tarafından İncesu’ya 3 km uzaklıktaki Derebağ mevkiinde bulunan böcek büyük ilgi  çekti.

  Hem şekil benzerliği hem de gücü nedeniyle Gergedan Böceği olarak adlandırılan böcek dünyada nadir olarak bulunuyor. Kendi ağırlığının 800 katını kaldırabilen bu böceğin bazı türleri 15 cm.’yi bulabiliyor.

  Tanesi 90 Bin Dolar Spekülasyonu

  Gergedan böceği geçtiğimiz yıllarda da gündeme gelmiş ve fiyatının 90 bin Dolar  civarında olduğu spekülasyonları yayılmıştı. Bunun üzerine vatandaşlar açık alanlarda ve tarlalarda gergedan böceği avına çıkmıştı.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.