|   | 
 • Kapadokya’da Bayram coşkusu gökyüzünde coşkuyla başladı


  Kapadokya’da Bayram coşkusu gökyüzünde coşkuyla başladı
  Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Ramazan Bayramı coşkusu gökyüzünde yaklaşık 100 balonun görsel şöleni ile başladı.

  Türkiye'nin peribacaları, kayadan oyma butik otelleri, tarihi manastırları ve doğal vadileriyle ünlü turizm merkezi Kapadokya'da, sıcak hava balonları bayram tatilinde bölgeyi tercih eden yerli ve yabancı turistler için havalandı. Bayram tatilini Kapadokya'da geçirmek üzere gelen yerli turistlerden bazıları günün ilk ışıkları ile birlikte peribacalarını gökyüzünden kuşbakışı izlemenin mutluluğunu yaşarken, balonlarda yer bulamayan diğer turistler ise balonların gökyüzündeki görsel şölenini izleyerek hatıra fotoğrafı çekildi. 
  Yabancı turistlerin balon turlarına gösterdiği yoğun ilgi sonrasında balon turlarında yer bulamayan yerli turistler ise Göreme beldesinde bulunan Aydın Kırağan tepesine çıkarak balonların gökyüzündeki görsel şölenini izleyerek o anları ölümsüzleştirmek için bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Anatolia Ballons pilotlarından Alparslan Uluer balon turlarına yoğun ilgi olduğunu ve Ramazan Bayramı boyunca balonlarda yer olmadığını söyledi. Uluer, “Ramazan Bayramı bölgede dolu geçecek. Balonlarda yer kalmadı. Balon turlarına katılan misafirlerimiz yabancı ağırlıklı olmak üzere bayram tatilini geçirmek isteyen yerli turistlerimiz ile doldu. Buradan tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.   Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.