|   | 
  • YAVUZ NAVRUZ

    Kayseri Başarı İçin Kenetlendi

    Sezonun ilk devresini acısıyla, tatlısıyla bitirdik. Hayal kırıklıkları, sürpriz sonuçlar, sevinçler, üzüntüler hepsini yaşadık. Türk futbolundaki durdurulamaz kötü gidişi hep birlikte üzüntüyle izledik. Harcanan milyon dolarlar, çöpe giden paralar acaba kimin suçuydu. Her kötü gidişte hedef saptırmayı çok iyi bilen futbolu yönetenler hala koltuklarında rahat rahat oturuyorlar , korkarım oturmaya da devam edecekler. Futboldaki sorunları herkes çok iyi biliyor. Daha doğrusu sporun içindeki olumsuzlukları yediden yetmişe hepimiz biliyoruz. Oturunca mangalda kül bırakmıyoruz. Ama icraata gelince elde var koskocaman bir sıfır. Futbola dönecek olursak, futbol federasyonunu bir an önce ehil kişilerin eline geçmesi gerekiyor. Futbolu bu sporun içinden gelen idealist hizmet aşkıyla yanan kişilerin yönetmesi gerekiyor. Tabii ki dışarıdan bilgili birikimli insanlar olsun. Ben buna karşı değilim. Ama ne olur zamanı gelince koltuktan kalkmasını bilen yöneticiler göreve gelsin. Sen ben bizim oğlanla bu işler ancak bu kadar olur.Türk futbolu da üzülerek söylüyorum bir adım dahi ileriye gidemez.

                    Gelelim Kayserispor’a. Kayserispor’a adeta bahar geldi. Tabii ki şunu sorabilirsiniz. Bir çiçekler bahar gelir mi? Tabii ki gelmez. Ama Kayserispor’un sezon başından bu tarafa çizdiği performansın ardından 3 lig maçını kayıpsız geçmesi kupada da yoluna emin adımlarla gitmesi, Kayserili sporseverleri ziyadesiyle mutlu etti. Hikmet Karaman’ın gelmesiyle birlikte takım adeta kabuk değiştirdi. Ertuğrul Sağlam ile futbolcular arasında sorun olduğu net bir şekilde görüldü. Sezon başında da yazmıştım. Ertuğrul Hoca Kayserispor’un elide ki bu mevcut kadroyla başarılı olamaz diye. Üzülerek söylüyorum, öyle de oldu. Bu futbolcu grubunun Hikmet Hocayla neler yapacağını hep birlikte izleyip göreceğiz. Daha yolun başındayız. Kayserispor sezonun ikinci yarısında da çok zorlanacak. Bir de sarı kırmızılı ekibin transfer yasağını göz önünde bulundurursak işi daha da zor olacak. Rakipleri takviye yaparak kadrolarını güçlendirirken Hikmet Hoca elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanmaya çalışacak. Kayserispor’un bu yönde sıkıntı yaşayacağı aşikâr. Ama yapacak hiçbir şey yok. Yapılması gereken şehir, yönetim, teknik heyet el birliği ile var gücü ile çalışmak zorunda. Saha da futbolcular iki kişilik hatta üç kişilik efor sarf ederken Kayseri şehri de en az onlar kadar maddi ve manevi yönden çalışmak zorunda. Şu ana kadar görünen manzara Kayseri başarı için kenetlenmiş durumda. Bu kenetlenmeyi sezon sonuna kadar sürdürmemiz kaçınılmaz. Son olarak yeni yılın herkese sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.