|   | 
 • Kayseri'de haftalık 10 milyon yumurta ihraç ediliyor


  Kayseri'de haftalık 10 milyon yumurta ihraç ediliyor
  Kayseri'de yumurta üretimi yapan 74 ticari kanatlı yumurta işletmesinde, haftalık üretilen 10 milyon yumurta ihraç ediliyor.

  Kayseri'de bulunan 7 milyon kapasiteli 187 kümesi bulunan 74 ticari kanatlı yumurta işletmesinde haftada yaklaşık 10 milyon yumurta üretiliyor ve ihraç ediliyor. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de, kanatlı hayvan sağlığının korunması ve beraberinde halk sağlığını güvence altına almak için bir dizi koruyucu önlemleri içeren 'Biyogüvenlik Talimatı' kapsamında Kayseri'de bulunan 74 ticari kanatlı yumurta işletmesinde denetimler yapıyor. 

  Ekipler ayrıca, gıdanın üretim, satış, dağıtım, depolama gibi tüm aşamalarında gıda güvenliğinin kontrol edilebilmesi ve mevzuata uygunluğunun doğrulanması amacıyla Kayseri'de Ulusal Kalıntı İzleme ve Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine dair Yönetmelik kapsamında numuneler alıyor. 

  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Sağlıklı olarak üretilen yumurta, Kayseri'den iç piyasaya ve ihracata gönderilmektedir. Kayseri, kanatlı üretiminde Türkiye de önemli bir yere sahiptir. Kayseri'den haftada yaklaşık ortalama 25-30 tır yani 10 milyon yumurta ihraç edilmektedir" denildi. 
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.