|   | 
 • Kayseri Mahallesi’ne ‘Kent Müzesi’ Yapılacak


  Kayseri Mahallesi’ne ‘Kent Müzesi’ Yapılacak

  Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri’yi müzeler şehri yapmak hedefiyle yeni müzeler açacaklarını kaydetti. Bunlardan birisinin de Kent Müzesi olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu müzede Kayseri eski ev kültürünü yansıtacaklarını söyledi.

  Kiçikapı’da ‘Kayseri Mahallesi’ olarak bilinen bölgedeki eski konaklardan bazıları Büyükşehir Belediyesi tarafından bu amaçla restore ettiriliyor.

  Toplam 2 bin 800 m² kapalı alanda Kayseri eski ev kültürünü yansıtacak şekilde tasarlanıp dizayn edilecek olan müzede sergi alanları, konferans salonu, video odası, belgesel odası ve seminer odası da bulunacak. Kafeteryada ise ziyaretçiler yöresel lezzetleri tatma imkanı bulacak.

  Geleneksel Kayseri kültürünü yansıtacak olan Kent Müzesi’nin temelinin önümüzdeki günlerde atılması bekleniyor  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.