|   | 
 • FUTBOL PROFESÖRÜ

  Kayserispor Fırsat Tepti

  Geçen hafta Fenerbahçe’yi yenerek hem ligdeki ilk galibiyetini alan hem de büyük moral depolayan İstikbal Mobilya Kayserispor, Gençlerbirliği deplasmanından yine eli boş döndü. 
  Gençlerbirliği karşısında golü erken yemesine rağmen oyundan kopmayan sarı-kırmızılılar, puanla ayrılabileceği maçı rakibine hediye etti. Esasında 6 puanlık maçtı. İki takım da 7 puanla son iki sırayı paylaşıyordu. Deplasmandan alınacak en azından 1 puan, hem rakibin arayı açmasına engel olacaktı hem de ileriki haftalar için altın değerinde bir puan olacaktı. Son on dakikada yenilen gol, ümitleri ileriki haftalara bıraktı. 
  Oyun ve mücadele olarak iyiydi sarı-kırmızılılar. Takımda bir kıpırdanma var ve bu direnç olarak sahaya yansıyor. Bu maçta en azında 1 puan alınsaydı, olumlu havanın sürmesi açısından çok daha iyi olacaktı. Milli maç arasını iyi değerlendirip üstüne koymak lazım.
  Emre Demir, Tarihe Geçti
  Teknik Direktör Bülent Uygun takıma iki haftada çok şey katmış görünüyor. Futbolculardaki moral motivasyon, mücadele, hırs ve kazanma isteği sahada kendini belli ediyor. Bu yönden kendisini tebrik etmek lazım. Ama asıl tebrik, bu maçta gençlere şans vermesiydi. 17 yaşındaki Nurettin Korkmaz ile 15 yaşındaki Emre Demir’i, üstelik de takım yenik durumdayken oyuna alması büyük cesaretti. Genelde genç oyuncular, takım farklı galipken son dakikalarda sahaya sürülür. Ama Bülent Uygun öyle yapmadı ve bu iki genci aynı anda sahaya sürdü. Onlar da hocasını mahcup etmedi ve işbirliği içerisinde golü buldular. 71. Dakikada topu ağlara gönderen Emre Demir, Süper Lig tarihinin gol atan en genç oyuncusu oldu. Bu ikili golden sonra da sürekli oyunun içerisindeydi. Özellikle Emre çok aktif, istekli ve mücadeleciydi. Genç kardeşimizi tebrik ediyorum ve başarısının daim olmasını diliyorum. 
  Milli maç arasını iyi değerlendirip Sivasspor maçını yeni bir dönüm noktası olarak görmek lazım. Alınacak bir galibiyet, yine umutları yeşertebilir. Fenerbahçe maçında bunu sahneleyen ekibin, aynı başarıyı tekrarlaması olmayacak bir iş değil.

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.