|   | 
 • SALİH BALCI

  KONGRE!

  Kayserispor 3 Kasım’da Genel Kurul kararı aldı.Büyük ihtimalle çoğunluk sağlanamaması sebebiyle bu kongre 10 Kasım’a sarkar.Olası ihtimal bu!..

  Ancak ne gerek vardı durup dururken bu Genel Kurula bu da ayrı bir soru… Zira bu konu ile ilgili bir açıklamada gelmedi.

  Aday var mı, Sayın Bedir devam edecek mi? Yönetimi güçlendirmek için mi? Şehrin idareci ve iş adamlarını, STK’ları harekete geçirmek ya da bir başka deyimle “Köşeye Sıkıştırmak” için mi  belli değil.Anadolu tabiri ile tbayram değil seyran degil eniştem beni niye öptü sorgusundan öte bir şey değil ama bekleyeceğiz göreceğiz.

  Bana kalırsa Sayın Özhaseki Bakanımızın da dediği gibi kulüp sahipsiz kalmaz… Kalmaz da telaffuz edilen afaki borç rakamlarının altına kim girer bilemem.Telaffuz edilen rakamlar büyük çünkü “KUR” farkı da bindi deniliyor,destek de yok deniliyor,miyatlı gelirler ipotekli deniliyor. Açıkçası tablo vahim.

  İnşallah bu koskoca kulüp ortada kalmaz,kalırsa örnekler ortada çok çok daha kötü olur.Bu şehrin buna müsaade etmemesi bir ortak çözüm bulması şart. Aksi halde bu kadar borçla sonu kötüye gider bilinmiş ola!..

  Şeytanın Bacağı Kırıldı…

  Öte yandan Kayserispor Sivas galibiyetiyle haftalardır süren kötü gidişe dur dedi.Bir anlamda şeytanın bacağını kırdı.Aksi olsaydı Allah korusun çok kötü olurdu.

  Sivas maçını dikkatle izledim.Son haftalarda hiç olmadığı kadar sarı kırmızılılar istekli ve arzuluydu.Bir şeyi çok istersen olur.Kayserispor çok istedi ve istediğini de aldı.Yoksa ekonomik sıkıntı puan cetvelinde de sıkıntılı hale gelirdi ki taban psikolojisi bir takım için en kötü olaydır istesende o psikolojiden çıkamazsın.

  İşte Fenerbahçe… Koskoca Fenerbahçe sırf taban psikolojisi sebebiyle maç kazanamıyor çünkü herkes de aynı korku var.Ya ben hata yaparsam,ya benim yüzümden kaybedersek korkusu ile risk ve sorumluluk alamıyor.Futbol sorumluluk ve risk oyunudur bunlar olmaz ise sonu hüsran olur.Bu vesile ile diyorum ki Kayserispor tam zamanında şeytanın bacağını kırdı.Tam da zamanında maç kazanarak direkten döndü.Umarım bu böyle devam eder,arkası gelir.

  Son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı da kutluyor Cumhuriyetin ilelebet  yaşamasını dileyerek şehrimize ve ülkemize mutlu yarınlar diliyorum.

   

  Not : 31.10.2018 Fanatik Gazetesi Anadolu Ekinde yayımlanan köşe yazısıdır.

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.