|   | 
 • MEKTUP

  Ne diyebilirim ki artık sana, ne alabilirim ki artık senden? Yine de hatıranla yüzümde belirmiş çizgiler hatırına bir tutam kokuşmuş kelimeyi bandırıp zehirli kadehe ellerimde sunacağım sana çaresizlik iksirini.

   

  Sevgili sen, yani bir zamanki ben. Üzerimizde ne kadarını hissettik şimdi tarih kadar yalan olmuş gerçekliği ve nasıl da gerçek kabul ettik gerçek olmadığını bildiklerimizi.

   

  Çok sonra anladım, şu koca sürüde sadece bir koyunmuşuz meğer ya da ne derler adına hani şu deryâda olduğundan bi-haber mahiler...

   

  Aynı illetten biz de mustaripmişiz. Bir yalan uydurup inanmışız kendi yalanımıza, herkesten önce kendimizi kandırmışız. Aldatan da aldanan da bizmişiz. Anlayan da ağlayan da biz.

   

  Pâye-i rif'at gibi muhal bir arzu ile talip etmişiz, adımızı ilmin kesbine oysa geç kaldık ayırdına varmada söylenen fuzuli değilmiş; söyleyen Fuzuli imiş.

   

  Öyle bir aleve vermiş ki benliğimizi, geçmiş anılar ve geçmemiş anılar, geçmişte kalanlar ve geçmişte kalmayanlar. Savurmuş külümüzü kavramların ârâfına. Tarafsız değil bertaraf olmuşuz.

   

  Hani beklemek yanlış olurdu her şeyi yerli yerinde. En kötüsü bu değildi ya, verirse nasip vermezse nasip. Umarım duymuşsundur beni, gittikçe ayrılırken yollarımız, sana elveda bile diyemeden sundum elimde olanı. Ölebilirsin artık gönül rahatlığıyla… 

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.