|   | 
 • Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Bugün son gün


  Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Bugün son gün
  Yıllık Gelir Vergisi beyanname süresi 2 Nisan’a kadar uzatılmıştı. Yıllık Gelir Vergisi beyanname süresi için bugün son gün.

  Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yarın son gün
  Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bilindiği üzere, Gelir Vergisi Mükelleflerimiz bir önceki yılda elde ettiği gelirlerini, her yıl 1 Mart - 26 Mart tarihleri arasında Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi ile beyan etmektedirler.
  Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yarın son gün
  Bu yıl da vatandaşlarımız söz konusu tarihler arasında, gerçek usulde vergilendirilen ticari, zirai kazanç, beyana tabi ücret, serbest meslek kazancı, gayrimenkul sermaye iradı (kira vb.), menkul sermaye iradı (kar payı vb.), diğer kazanç ve iratlar (gayrimenkul satışı vb.) açısından 2017 yılı içersinde elde ettikleri gelirlerini kanuni hükümler çerçevesinde beyan edecektir.
  Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yarın son gün
  Bununla birlikte, 26 Mart 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2017 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri Gelir İdaresi Başkanlığınca 02 Nisan 2018 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.
  Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yarın son gün
  Elektronik ortamda beyanname veren mükelleflerin, beyannamelerini gün sonuna kadar gönderebilmeleri mümkündür. Ayrıca kira geliri elde eden ve şartları taşıyan mükelleflerimizin 3.900TL tutarındaki 2017 yılı kazançlarına uygulanan istisnadan yararlanabilmeleri için, beyannamelerini süresinde vermeleri gerektiğini de önemle hatırlatırız.”
   
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.