|   | 
 • Salon bitkisi bakımında doğru bilinen yanlışlar


  Salon bitkisi bakımında doğru bilinen yanlışlar
  Diyarbakır’da 30 yıldır çiçekçilik yapan esnaf Mustafa Serkan Güleçoğlu, salon bitkilerinin bakımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Özellikle kış aylarında salon bitkilerinin bakımında zorluklar yaşandığını belirten Güleçoğlu, saksı bitkilerinin bakımının titizlikle yapılması gerektiğini söyledi. Çiçeklerin bakımında ışık ve su kadar konumunun da önemli oluğunu kaydeden Güleçoğlu, "Evde ya da iş yerinde salon bitkisi varsa bitkiyi genel anlamda güneş ışığı değil de ev ya da iş yeri ortamında bulunan ışıklı yerde bulundurmak gerekir. Ayrıca çiçeğin toprağını tam kurutmak çiçeğe verilecek en büyük zarardır. Çiçeğin toprağı tam kuruduktan sonra su verilmesi yanlıştır. Bu çiçeğin de kurumasına neden olur. Salon çiçekleri tropikal bölge çiçeği olduğu için yaz mevsiminde yapraklarına su vermek yeterli olur. Kış aylarında ise oda sıcaklığında tutulmalı ve yaz aylarında verilen su miktarının yarısı kadar su verilmelidir, bu çiçeğin ömrünü uzatır. 3-4 gün ara ile bir bardak su vermek, bitkinin toparlanmasına yardımcı olur" dedi.
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.