|   | 
 • SALİH BALCI

  Rahat bir nefes..

  Kayserispor ilk yarıyı 19 puanla yani hatırı sayılır bir puanla bitirdi haa bu ligde sorun yaşamaz demek değildir elbet…

       Kayserısporun rahat nefes alması için ikinci yarı kesinlikle 21 puan daha toplaması şart…İlk yarıda ki uzun süren galibiyetsizliği ve kötü düşüşü hatırlayacak olursak ikinci yarı bu rakamı bulması kuvvetle muhtemeldir diye düşünüyorum.Çünkü bu rakam  7 galibiyet eder ki bu da bir süper lig takımı için zor olmasa gerek..

      Devre arası yılbaşından sonra Antalya da kamp var burada alt yapıdan da sporcular olacaktır zira ikinci yarı  her takım için sert geçecek  bir devre olacak . Bunun sakatlığı var , kart cazası var , transferde olmayacağına göre zor  günler olacağı aşikar o halde Hikmet Hocanın her alternatifi değerlendirmesi gerekir buda  alt yapıdan geçer.

    Alt yapıda iyi oyuncular var.Mesela U 16 nın kaptanı Mehmet Eray var  yaşına rağmen topu biliyor oyun zekası üst düzey de, pas atıyor ,  boşa kaçıyor , egoist değil,paylaşımcı tam da modern futbola uygun..

     Bu çocuğu ben izledim kulaktan dolma değil yazdığım bizzati kendi görüşüm  hatta Fatih Terim  ‘Mustafa Kapı’ yı oyuna aldığında düşündüm;  Neden Hikmet Hocada Erayı oyuna almaz ki diye….

     Ligin diğer yarısı Eray ve Eray gibilerle umut arıyor…

     Kaldı ki kulüplerın geleceği bu gençlerde..Sayın Bedir de böyle bır sınava hazırdır çünkü başkanların da kurtuluşu bu gençlerde ..

    Açıkçası bu devre arasından ümitliyim.Bizimde gençlerimiz kadroya girsin, yavas yavas ta olsa geleceğe hazırlansın..Kaldı ki alt yapı teknik direktörü Hakan Hoca tecrubeli ve gelecek vaad eden çocuklarla uğraşıyordur. Zira Hakan Ertürk boşa kürek çekmez…

    Diyeceğim odur ki:

  Devre arası her şeye umut olsun,yenı yıl taraftarlara umut olsun..2019 yönetiminden ,hocalarına,futbolcusundan alt yapıdaki gençlerine, hepimize umut olsun, hayırlı uğurlu olsun.

    Alt ligler de  Süper Lige çıkmak için  kıyasıya savaş var biz önümüze bakalım ve geldiğimiz bu noktayı kaybetmeyelim.

  Lig bu yıl kümede kalma barajı olarak  37 ve üstünü seçti buna göre hareket etmenin en doğrusu olduğu kanaatindeyim.

    Kayserispor’a 40 puanı hedef gösterelim de ne olur ne olmaz sıkıntılı günler yaşamasınlar.Şehirde bizim, takım da bizim, kulüpte..

    Kişileri hedef almadan kulüp menfaatlerini baz alalım yeter.

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.