|   | 
 • Sanders'ın Milli Takım Mutluluğu


  Sanders'ın Milli Takım Mutluluğu
  AGÜ Spor’un yıldız ismi Lara Sanders, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda oynamaktan dolayı oldukça mutlu

  2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’nde ilk sınav olan İsrail mücadelesi için önünde kısa bir zaman kalan Potanın Perileri’nden Lara Sanders, Ankara Spor Salonu’nda, çalışmaların son bölümünde önemli açıklamalarda bulundu.
   
   
  Başantrenör Aziz Akkaya’dan güven ve övgü ile bahseden Sanders, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın bir parçası olmaktan dolayı yaşadığı mutluluk ve heyecanı ise çarpıcı bir dille ifade etti.
   
   
  -Artık oynayacağınız maçlara çok az bir zaman kaldı. Sen kendini nasıl hissediyorsun?
  Lara Sanders: Ben, milli takım ile bir başka turnuvaya katılmak üzere tekrar bu ekibin bir parçası olduğum için kendimi harika hissediyorum.  Tabii takımda yeni yüzler var, birbirimize mükemmel derecede uyum sağlamamız biraz zaman aldı ama o noktayı aştığımıza inanıyorum.  Her şeyin yolunda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Antrenmanlarımızı üst düzey tempoda yapıyoruz. Evet, hazırlanmak için fazla zamanımız yoktu ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Ben de maçların yaklaştığı şu saatlerde bir hayli heyecanlıyım.
   
   
  -Başantrenörünüz Aziz Akkaya ile diyaloğunuzdan biraz bahseder misin?
  Lara Sanders:  Muhteşem biri! Gerçekten çok iyi, başarılı bir antrenör. Ben onunla geçen sene de milli takımda beraber çalıştım, ayrıca kendisini Türkiye liginden de tanıyorum. Onun ne kadar bilgili, sağlam bir koç olduğunu hepimiz biliyoruz ve bu bizim ona ve kendimize olan inancımızı pekiştiriyor.
   
   
  -Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı forması taşımak sana nasıl duygular yaşatıyor?
  Lara Sanders: Bu, çok özel ve harika bir duygu. Büyük bir onur. Bu formayı her giyişimde karnımda kelebekler uçtuğunu hissediyorum. Üzerinden yıllar geçse de bu heyecan değişmez. İnsanlar size güveniyor, bir ülkenin gözü sizin üzerinizde oluyor. Bu sorumluluk, gerginlik de yaratıyor ama güzel bir gerginlikten bahsediyorum; olması gerektiği kadar. Takım her toplanışında, beni sanki doğuştan Türk vatandaşıymışım gibi içtenlikle karşılıyorlar ve onlardan bir parça oluyorum.  Bu formayla geçirdiğim her dakika benim için çok özel.
   
   
  -İsrail maçı kapıda, ardından da Bosna Hersek ile oynayacaksınız. Bu takımlara özel çalışmalarınız oldu mu yoksa kendi oyun yapınıza odaklı mı çalışıyorsunuz?
  Lara Sanders: Aslında ikisinin karışımını yapıyoruz diyebilirim. Öncelikli amacımız kendi kimyamızı oturtmaktı, bu sebeple kendi oyunumuza yoğunlaşarak sistemli çalışmalar yaptık. Tabii İsrail takımının yapısı üzerine antrenmanlar da gerçekleştirdik.  Maç maç giderek ilerleyeceğiz, İsrail karşılaşmasından sonra da Bosna Hersek için de çalışmalarımız olacak.
   
   
  Röportaj: Şansın Tokyay – TBF
  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.