|   | 
 • Benzine 1 lira 24 kuruş zam bekleniyor


  Benzine 1 lira 24 kuruş zam bekleniyor
  Akaryakıt grubu ürünlerinden benzine yarın geceden (25 Ocak) itibaren geçerli olacak şekilde 1 lira 24 kuruş zam bekleniyor. Motorin ve LPG’de (otogaz) ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

  Brent petrol fiyatındaki dalgalanma akaryakıt ürünlerinde hareketlenmeye sebep oluyor. Dünya piyasalarındaki gelişme ve arz-talep dengesi brent petrolün yukarı yönlü hareket etmesini sağlıyor. Bu durum da akaryakıt fiyatlarında zam beklentisi oluşturdu.
   
  Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre benzine 1 lira 24 kuruşluk zam bekleniyor. Yarın gece (25 Ocak) yarısından itibaren geçerli olması beklenen zam, pompa satış fiyatlarına da yansıyacak. Şu an 20,86 liradan satılan benzinin litre fiyatı zam sonrası 22,1 liraya yükselecek. LPG ve motorinde ise şimdilik fiyat güncellemesi beklenmiyor. Öte yandan 16 Ocak'ta benzine 66 kuruşluk zam gelmişti. 
   
   
  Bilindiği üzere akaryakıt fiyatları, serbest piyasa koşulları gereği dağıtım şirketleri, iller ve istasyonlara göre küçük çapta farklılık gösterebiliyor.
   
  GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI:
   
  Benzin: 20,86 TL (zam uygulanmadan)
  Motorin (dizel): 23,73 TL
  LPG (otogaz): 10,89 TL.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.