|   | 
 • Karaman: "Gururlu, güçlü olmak için ben, biz yok, hepimiz var"


  Karaman:
  MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Gençlerbirliği derbisinden alınan 3 puanın sevindirici olduğunu söyleyerek, "Diyoruz ya gururluyuz, güçlüyüz Ankaragüçlüyüz. Gururlu olmak için güçlü olmak için doğru tespitler, doğru iletişim, kolektif dayanışma, ben biz yok, hepimiz var" dedi.

  Süper Lig’in 34. haftasında MKE Ankaragücü sahasında karşılaştığı Gençlerbirliği’ni 2-1 mağlup etti. Maçın ardından basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sakatlanan oyuncuların yerine alternatiflerini koymak için farklı farklı oyun tarzı oynadıklarını belirtti. Derbiden alınan 3 puanın sevindirici olduğunu ifade eden Karaman, "Maçın ilk 45 dakikasına gelince, ilk 15 dakika iyi başladık. Oyuna iyi başlayan takım, fakat 15 dakikadan sonra rakibin oyununa uyup özellikle sakin olmadık telaşlı olduk. Oyunun kontrolünü zaman zaman kaybettik. Kendi oyunumuzu ortaya koyamadık. Bu zaten Gençlerbirliği’nin istediği bir şey, onların oyun tarzı. Dolayısıyla ilk 45 dakikayı özellikle son 30 dakikayı takımım adına iyi geçirmedik. İkinci yarı değişiklik yaptık, hafta içi ve hafta sonu maça yakın günlerde yaptığımız çalışmalarda Gençlerbirliği’ni analiz ettiğimiz için Emre bu maçın kilit adamı olabileceğini teknik ekibimle birlikte konuştuk. Niye?, sadece frikikten attığı gol değil bugün 2-3 tane net pozisyon var. Biraz şanssız, daha iyi vurabilirdi. İyi de bir performans ortaya koydu. Mesela geçen hafta oyuna girmedi, futbol böyle bir şey. Burada oyuncu gelişmeleri de çok önemli. Nihayetinde 2-0’ı bulduk. Maçtan sonra İbrahim’e şunu söyledim; İbrahim faul diye hakeme kızıyoruz önce şunu düşüneceğiz. 'Ben o pası niye basit oynamadım, yanımda 2-3 tane boş oyuncu var. Niye öyle bir riskli bir pas atıp, bakın o top gitti gol oldu'. Yani burada önemli olan oyuncu kritiği değil burada İbrahim’e futbol hata oyunu ama genelde oyuncularımızın duymak istediklerini mi söyleyeceğiz yoksa oyuncuyu geliştirme adına takıma katkı adına gerçek pozisyonlarımı söyleyeceğiz. Basit oyna, 2-1 oldu. 8-10 dakika var maçın bitimine. Uzatma 6 dakikayı koyduğun zaman 2-2 de olur 3-2 de olur her şeye döner maç. Onun için buna fırsat vermeyeceğiz. Mesela Endri’nin attığı golde de şimdi gol kimse görmüyor, rakip oyuncuya vurdu gol oldu. Şimdi Paintsil bomboş çıkar boş kaleye atsın. Biz oyuncumuza bunları söylersek gelecek maçlarda gelişimi daha iyi kaydederiz. Şimdi o pozisyon gol olmasa ne olacak. Bunları neden söylüyorum, ülkemizdeki futbolu ve oyuncuyu geliştirmek zorundayız. Bunları geliştirmek içinde analizlerde oyuncuya gerçekleri görüntülerle gösterip, oyuncunun gelişmesi takımın gelişmesi demek. Arkadaşlar istatistik yazıyor. Ankaragücü şu kadar maç 18 puan, Hikmet Karaman şu kadar maç 18 puan, tamam da altında yatan sebepler var. Geraldo’nun da bir sürü pozisyonları var, iyi çıkaracak iyi vuruş yapacağız. Yani burada skoru rahat ele geçirmemiz gerekiyor. Bir hafta önce Konya’da oynadık 1-0, çok basit 1-1’i yedik. 2’yi 3’ü bulmamız lazım. Haftaya Beşiktaş’a gideceğiz 1-0 yeterli değil ki 2’yi 3’ü bulmamız lazım. Rahat ve kontrollü oyun için" diye konuştu.

  "Gururlu, güçlü olmak için ben, biz yok, hepimiz var"
  Oyuncularını gösterdikleri performanstan dolayı kutlayan Hikmet Karaman, "Özellikle ikinci yarı temposu yüksekti. Börven sakatlandı dışarı geldi. Ondan önce Lobjanidze İspanya maçında sakatlandı geldi, Konya maçında 3 dakika tehdit diye koydum. Elimizde sınırlı bir kadro var. Farklı farklı oynatıp pozisyonları değiştirerek bir şeyler çıkarmaya çalışıyoruz. Beşiktaş maçına kadar bir an önce oyuncular geri gelecek mi gelmeyecek mi daha dinlenik bir takımla çıkıp en iyi skoru almak zorundayız. En iyi mücadeleyi vermek zorundayız. Ekibimi, oyuncularımı tüm Ankaragücü camiasını, bütün profesyonellerimizi bize destek olan yönetim ve taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Yeterli değil, çalışmaya, gelişmeye analizlere, doğruları konuşmaya devam. Diyoruz ya gururluyuz güçlüyüz Ankaragüçlüyüz. Gururlu olmak için güçlü olmak için doğru tespitler, doğru iletişim, kolektif dayanışma, ben biz yok, hepimiz var. Bunu da yaparsak başkent gelecek günler için sağlam karakterli bir yapıyı oturtacaktır" ifadelerini kullandı.

  Özcan Bizati: "Aslında daha iyi oynayabilirdik"

   

   MKE Ankaragücü’ne 2-1 kaybeden Gençlerbirliği’nde Teknik Direktörü Özcan Bizati, “Kırılma anları oldu, aslında daha da iyi oynayabilirdik” dedi.
  Başkent derbisinde Ankaragücü’ne mağlup olan Gençlerbirliği’nde maç sonrası açıklamalarda bulunan Özcan Bizati, eksiklere çalışarak önlerine bakacaklarını ifade etti. Bizati, "Mücadelenin yüksek olduğu bir maç oynandı. Kırılma anları oldu. Aslında daha da iyi oynayabilirdik. Oynamamız da gerekiyor, puanlar almamız gerekiyor. Biz buna odaklanacağız. Her şeyin daha iyisini yapmamız gerekiyor. Mücadelemizi, önde top tutmamızı, arkadaki müdahalelerimizi daha da geliştirmemiz gerekiyor. Biz önümüze bakacağız sağlam oynamaya devam edeceğiz puanlar almamız gerekiyor" diye konuştu.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.