|   | 
 • Sokak köpekleri genç kıza saldırdı


  Sokak köpekleri genç kıza saldırdı
  Sarıyer'de başıboş gezen sokak köpekleri işe gitmek için yola çıkan genç kıza saldırdı.

  Sürü halinde dolaşan köpekler genç kızı hastanelik etti.


  Olay, Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Latif Sokak'ta Cumartesi günü sabah saatlerinde meydana geldi. Hatice Ağır(25) isimli bir genç kız işe gitmek için evinden çıktı. İşe gitmeye çalışan genç kız, sürü halinde dolaşan sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. 8 köpeğin arasında kalan Ağır’ın çığlıklarını komşuları duyarak yardımına koştu. Vatandaşların yardımıyla köpeklerden kurtulan kız hastaneye kaldırıldı.


  Yaşadığı durumun travmasını atlatamayan Hatice Ağır olayı böyle anlattı: “Cumartesi günü sabah işe gidiyordum. Bir anda sokağın başında köpekleri gördüm ama görmemle bana saldırmaları bir anda oldu. Başka bir şey yapamadım. 6 - 7 taneydiler, ben 5 tanesinin bana saldırdığını hatırlıyorum ama gören kişiler 7 - 8 tane saldırdı diyor. Koşup kaçmaya çalıştım ama bir tanesi cins bir köpekti, gayet ısırmak için hazır bir şekilde bekliyor gibiydi. Sonrasında bacağımı ve kolumu ısırdı öyle olunca da düştüm yere ve düşünce kıyafetlerimi falan çıkarttım daha kötü bir şekilde ısırmaya başladı. O an aklıma suratımı korumak geldi. Suratımı ve boynumu öyle olunca kolum arkada kaldı ve baya zedelediler. Baya bağırdım aslında birileri duysun diye çünkü hiç kimse geçmiyordu. Çok şiddetli yağmur yağdığından sesimi de duramadı insanlar. Bir ara öleyim de kurtulayım diye düşündüm. Sonra komşular sağ olsun biraz çığlık falan atınca birileri kovalamaya başladı. Kovalamaya başlayınca gitti geldi. Beni bayağı hırpaladılar daha sonra geri gidince kaçıp bir binanın içine girdim” şeklinde başına gelen olayı anlattı.
   

  “Şemsiyesi var diye kendini koruyabildi”
  Benzer olayı eniştesinin yaşadığını söyleyen Hatice Ağır, “Bir kaç gün önce komşumuz yürürken arkadan gelip bacağını ısırdı onun haricinde beni ısırdığı sıra üst katta oturan eniştemi kovalıyorlar o kendini kurtarıp binaya giriyor elinde şemsiyesi varmış kendisini öyle korumuş. Ben maalesef koruyamadı çok fazlaydılar çünkü” dedi.

   

  “Küçük çocuklarda var”
  Ağır, “Buralarda sürekli oluyor ve burada çok çocuk var mahalle arası bir yer yani ben bir şekilde yırttım ama küçük bir çocuğu boynundan veya bir başka yerinden ısırsa kurtulamayabilir” dedi.

     Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Türkiye ve Dünya gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.