|   | 
 • "En Düşük Fiyat Bizde"


  İzmir'de Güzelbahçe Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan GÜZBEL isimli kafelerdeki ürünlerin fiyatında yüzde 20 indirime gitti. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, “Sahil bölgelerinde en düşük fiyat bizde. Eğer bununla ilgili başka bir fiyat çıkarsa, ben söz veriyorum bir daha indirim yapacağım” dedi.

  Güzelbahçe Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan GÜZBEL isimli kafelerdeki ürünlerin fiyatlarında yüzde 20 indirime giderek fiyatları düşürdü. Sahilde bulunan deniz manzaralı kafelerde bir bardak çay 8 TL'den satılırken, hemen yanındaki kafelerde ise çay 50 TL'den satılıyor. GÜZBEL'de, diğer özel işletmelere oranla yiyecek ve içecek fiyatlarının 2 kata kadar düşük tutulduğu öğrenilirken, vatandaşlar indirimlerden memnun kaldı. Belediyeye bağlı 3 kafede tıklım tıklım doldu, belediye çalışanları ise siparişleri yetiştirmekte zorlandı.
   
  Plaj kafe açıldı, şezlong ve şemsiyeler ücretsiz
  Öte yandan sahilde bulunan GÜZBEL Plaj Kafe'de, 24 saat hizmet verecek şekilde tadilattan geçirilerek yeniden vatandaşların hizmetine sunuldu. Güzelbahçe Belediyesi, şezlong ve şemsiyelerin ise ücretsiz kullanılacağını duyurdu.
  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, ilçede çok önemli bir uygulamayı hayata geçirerek fiyatları uygun tuttuklarını söyledi. Göreve başladıklarında kafelerde ilk iş olarak yüzde 10 indirim yaptıklarını ifade eden Günay, ardından 1 Mayıs İşçi Bayramında da yüzde 10 indirim olmak üzere toplamda yüzde 20 indirim uygulandığını hatırlattı. Kafelerin dizaynını normal özel kafeler ayarına getirdiklerini ve tadilatlarını yaptıklarını anlatan Başkan Mustafa Günay, diğer özel kafelere oranla fiyatların yarıya yarıya olduğunu açıkladı.
   
   
  "Eğer başka fiyat çıkarsa söz, bir daha indirim yapacağım"
  Mustafa Günay, “Güzelbahçe GÜZBEL, denize sıfır, hijyenik, çok modern bir yerde. Dolup dolup taşıyoruz. Her gün ayrı bir rekor kırıyoruz. Geldiğimizde en yüksek ciro 21 bin TL olduğunu gördük, şu anda 62 bin TL ciro yapmışız. Yoğun bir talep var. GÜZBEL her gün büyüyor ve sahilde, plajda bir güzel kafe daha açtık. Orada da aynı fiyatları uyguluyoruz. Şezlonglar paralıydı, biz Güzelbahçe halkına parasız yaptık. İnsanlarımız çok mutlular” dedi.
  GÜZBEL kafelerin ilçede yaygınlaşacağını ifade eden Belediye Başkanı Günay, “Sahil bölgelerinde en düşük fiyat bizde. Eğer bununla ilgili başka bir fiyat çıkarsa, ben söz veriyorum bir daha indirim yapacağım” diye konuştu.
   
  "Türkiye'de ‘değişim' dendi, bizde bu değişime uyduk"
  Günay, şöyle devam etti:
  “Fiyatlardan Güzelbahçe halkı gerçekten çok mutlu. Söz verdik, geldik. Türkiye'de ‘değişim' dendi, bizde bu değişime uyduk. Genel başkanımızın verdiği sözlerin arkasındayız. Değişimi uygulamaya da devam edeceğiz. Emeklilerimize özel kafemizde var; mesela orada çay 5 TL. Fiyatlarımız orada bir tık daha aşağıda. Bir GÜZBEL daha açacağız. Onu da büyükşehir belediyemizle ortak yapıyoruz.”
  Kafede oturan vatandaşlardan Seda Çiçek (44), fiyatları uygun bulduğunu söyledi. Çiçek, “Fiyatlar çok uygun diğer kafelere ve restoranlara göre. Hemen hemen yarı yarıya. Burada 8 TL'ye içiyoruz çayı. İnsanların alım gücü zaten kısıtlı, zor ve herkes zorluk çekiyor. Haliyle tabii daha uygun fiyatlı yerleri arıyoruz” dedi.
  Zeki Hür (45) isimli bir başka vatandaşta fiyatların diğer belediyelere örnek olmasını istedi.  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.