|   | 
 • Kabinedeki en başarılı bakan kim?


  Kabinedeki en başarılı bakan kim?
  En başarılı bakan anketi Asal Araştırma tarafından yürütüldü.

  ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından, 3-8 Temmuz 2022 tarihleri arasında 26 ilde yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, ''Cumhurbaşkanlığı ve Kabinede en çok hangi ismi başarılı buluyorsunuz?'' sorusunu yöneltti.
   
  EN BAŞARILI BAKAN MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
   
  Araştırmaya katılanların yüzde 14.6'sı Türkiye'nin en başarılı bakanı olarak Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu ifade etti. Çavuşoğlu'nu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüzde 12.3 başarı oranıyla takip etti. Listenin üçüncü sırasında yüzde 11.5 başarı oranıyla Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dördüncü sırasında ise yüzde 10.7 başarı oranıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yer aldı.
   
   
  Beşinci sırada yüzde 6.8 başarı oranıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yer aldığı araştırmada; altıncı sırada yüzde 5.2 başarı oranıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yedinci sırada yüzde 4.5 başarı oranıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sekizinci sırada yüzde 4.0 başarı oranıyla Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dokuzuncu sırada yüzde 3.3 başarı oranıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, onuncu sırada yüzde 2.9 başarı oranıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yer aldı.
   
  ⚫️Mevlüt Çavuşoğlu:%14.6
  ⚫️Fahrettin Koca:%12.3
  ⚫️Hulusi Akar:%11.5
  ⚫️Süleyman Soylu:%10.7
  ⚫️Fuat Oktay:%6.8
  ⚫️Murat Kurum:%5.2
  ⚫️Mehmet Kasapoğlu:%4.5
  ⚫️Mahmut Özer:%4.0
  ⚫️Bekir Bozdağ:%3.3
  ⚫️Nureddin Nebati:%1.2  Etiketler

  YORUMLAR

  YORUM YAP!

  Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ad Soyad

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

Kar360.com Kayseri-Trkiye ve Dnya gndemini takip edebileceiniz, nteraktif bir haber sitesidir. Yazlm ve Tasarm hizmeti www.tahamedya.com tarafndan yaplmtr.